Wskazaniem do wykonania EEG są zmiany, które mają podłoże w układzie nerwowym. Głównie niewyjaśnione omdlenia, zasłabnięcia, utrata równowagi czy symptomy dotykające narządy zmysłów np. zaburzenia wzroku czy słuchu, zlecane jest również przy częstych bólach głowy. Elektroencefalografia, w niektórych przypadkach, pozwala wykryć przyczyny jąkania. 

Przygotowanie

Badanie EEG nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Ważna jest natomiast aktualna kondycja psychofizyczna, osoba badana powinna zgłosić się do pracowni wyspana, po spożyciu lekkiego posiłku i nie pozostając pod wpływem jakichkolwiek środków zmieniających świadomość. Na jakość zapisu sygnału EEG w znacznym stopniu rzutuje czystość skóry głowy, dlatego rano należy umyć włosy oraz powstrzymać się od użycia pianek i lakierów.  

Niezalecane jest również, w wyznaczonym terminie, picia kawy. Z paleniem papierosów należy wstrzymać się minimum dwie godziny.

Leki np. neurologiczne należy przyjąć zgodnie z zaleceniem lekarza.

Nazwa procedury Cena
Badanie EEG z opisem
200,00 zł
Badanie EEG bez opisu
150,00 zł

Podane ceny i czas oczekiwania na wynik mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w myśl przepisów Kodeksu Cywilnego.

Rejestracja pod numerem telefonu 508 301 535, on-line lub mailowo biuro@centermed-poznan.pl.