Echo serca

Echo serca to potoczna nazwa echokardiografii serca. Badanie nazywane jest również USG serca lub UKG (ultrasonokardiografia). Echo serca zaliczane jest do badań diagnostyki obrazowej. W badaniu wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, które odbijają się od badanych struktur, co pozwala na odczytanie gotowego obrazu na monitorze.

Jak przebiega echokardiografia? Jak się przygotować?

Pacjent nie musi się w żaden szczególny sposób przygotowywać do echokardiografii. Echokardiografia przezklatkowa jest bezbolesna i trwa około 15-30 minut. Pacjent musi położyć się na lewym boku, z lewą ręką uniesiona ku górze i położoną za głową. Prawa ręka powinna być ułożona wzdłuż tułowia. Następnie lekarz nakłada na głowicę urządzenia żel i przykłada ją w konkretnych miejscach na klatce piersiowej, dociskając ją nieco i przesuwając w różnych kierunkach. W czasie badania na monitorze urządzenia wyświetlany jest obraz serca w czasie rzeczywistym.

Echokardiogram – podstawowe oceniane parametry:

  1. położenie serca, grubość serca, wymiary i proporcje jam serca,
  2. ocena funkcji skurczowej lewej komory serca,
  3. budowa zastawek oraz przepływy,
  4. nieprawidłowe połączenia i przepływy pomiędzy jamami serca,
  5. guzy serca.
Nazwa procedury Cena
Echokardiografia
200,00 zł

Podane ceny i czas oczekiwania na wynik mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w myśl przepisów Kodeksu Cywilnego.

Rejestracja pod numerem telefonu 508 301 535, on-line lub mailowo biuro@centermed-poznan.pl.