Zajęcia terapeutyczne uczestników

Dziennego Domu Opieki Medycznej w Poznaniu

W naszej pracowni terapii zajęciowej Dziennego Domu Opieki Medycznej Centermed Poznań każdego dnia Seniorzy mają okazję uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach terapeutycznych. Oprócz korzyści płynących z przebywania w przyjaznej atmosferze, integracji między uczestnikami oraz nawiązywania relacji społecznych jest to doskonała okazja do ćwiczeń motoryki małej, a także pobudzania wyobraźni i kreatywności.

W minionym tygodniu Seniorzy zapoznali się z techniką dekorowania przedmiotów– decoupage. Z zaangażowaniem dobierali odpowiednie wzory, starannie przygotowywali przedmioty do  ozdabiania, doradzali sobie wzajemnie, by na końcowym etapie cieszyć się własnoręcznie wykonaną pracą.

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z minionego tygodnia.

Galeria

Pierwszy tydzień marca w pracowni terapii zajęciowej Dziennego Domu Opieki Medycznej Centermed Poznań upłynął jak zawsze szybko i intensywnie, a każdy dzień wypełniony był różnego rodzaju aktywnościami. Na zajęciach arteterapeutycznych Uczestnicy tworzyli wiosenne kwiaty z kolorowej bibuły, które stopniowo przyozdobią salę.  Następnie odbywały się zajęcia obejmujące trening funkcji poznawczych, których celem jest m.in. usprawnienie procesów myślenia, pamięci i koncentracji uwagi.

W wolnych chwilach wszyscy pochłonięci byli spędzaniem czasu przy ulubionych grach towarzyskich, podczas których nigdy nie brakuje rywalizacji, jak również żartów i dobrego humoru.

Efekty prac przedstawiamy na poniższych zdjęciach.

Galeria

Nasi Podopieczni nie tylko świetnie się bawią ale też ciężko pracują!!!

Galeria

Marzec to w tym roku miesiąc przygotowań do Świąt Wielkanocnych. W ubiegłym tygodniu Uczestnicy DDOM Centermed Poznań skupiali się na tworzeniu wielkanocnych upominków dla naszych Przyjaciół ze Stowarzyszenia Żurawinka. Uczestnicy dokładali wszelkich starań, by jak najpiękniej udekorować prezenty, które wkrótce zostaną przekazane podopiecznym Żurawinki. Z ciekawością wysłuchali historii i misji Stowarzyszenia, dopytywali i dyskutowali ze sobą. Był to czas niezwykłego zaangażowania i współpracy. Dodatkową motywacją było przekonanie, że wspólne działanie i chęć podarowania drobnego upominku może wywołać radość i uśmiech na czyjejś twarzy.

Seniorzy z Dziennego Domu Opieki Medycznej Centermed Poznań wraz z całym Zespołem pragną przekazać pozdrowienia dla Podopiecznych i Pracowników Stowarzyszenia Żurawinka oraz składają najserdeczniejsze życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.

Na poniższych fotografiach przedstawiamy  proces tworzenia i zachęcamy do obejrzenia galerii.

Galeria

Kwiecień w naszym  DDOM Centermed Poznań upływał pod znakiem uczestnictwa w zajęciach arteterapeutycznych. Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w tworzeniu dekoracji przy wykorzystaniu techniki filcowania na sucho. Prace rozpoczęły się krótkim wprowadzeniem dotyczącym podstawowych zasad bezpieczeństwa, które należy zachować pracując ze specjalną igłą do filcowania. Omówione zostały także sposoby filcowania, niezbędne przybory i materiały. Zanim Uczestnicy przystąpili do pracy już tradycyjnie żartowali, dopytywali i dzielili się swoimi pomysłami.

Z kolei inni Uczestnicy  pochłonięci byli tworzeniem obrazów na desce oraz grami planszowymi, które za każdym razem są okazją do ćwiczenia uważności i spostrzegawczości.

Zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji.

Galeria