Załóż Profil Zaufany

w placówce CenterMed Poznań Sp. z o.o.

Drogi Pacjencie, załóż Profil Zaufany w naszej placówce  i poznaj jego zalety.

Zachęcamy Pacjentów do zakładania profilu zaufanego w Rejestracji Ogólnej Przychodni CenterMed Poznań Sp. z o.o.

Co to jest profil zaufany?

Profil zaufany to potwierdzony zestaw danych, które jednoznacznie identyfikują jego posiadacza w usługach podmiotów publicznych w Internecie. Te dane to imię (imiona), nazwisko, data urodzenia oraz numer PESEL.

Powyższe dane w pewien sposób zostają powiązane z naszym profilem zaufanym, do którego jedynie my mamy dostęp. Dzięki temu publiczne instytucje mają pewność, że to właśnie ten konkretny obywatel kontaktuje się z nimi poprzez swój profil. Profil zabezpieczony jest hasłem, którego nie powinniśmy nikomu podawać.

Jakie zalety ma profil zaufany?

Profil zaufany pozwala nam na załatwienie wielu urzędowych spraw bez wychodzenia z domu. Jego posiadacze mogą przez Internet założyć Internetowe Konto Pacjenta, złożyć wniosek o dowód, zapisać się na wybory, założyć firmę czy sprawdzić swoją liczbę punktów karnych. Profil zaufany działa jak zaufany podpis elektroniczny, dzięki któremu urzędnicy wiedzą, że to właśnie my zgłaszamy się do nich z daną sprawą.

Ile kosztuje założenie profilu zaufanego i jak długo jest ważny?

Profil zaufany jest bezpłatny. Nie jest jednak ważny bezterminowo. Po upływie trzech lat będziemy musieli powtórzyć procedurę uwierzytelnienia naszych danych.

Warunkiem założenia profilu zaufanego w Rejestracji Ogólnej jest posiadanie aktywnej deklaracji przynależności do Naszej Przychodni.

ikp